Koncerty
Brněnská kapela METEOR z Prahy
V roce 2007 v Divadle Husa na provázku začal Vladimír Morávek připravovat projekt Perverze v Čechách, jehož prvním dílem bylo představení Lásky jedné plavovlásky – příběh ze šedesátých let. Vladimír oslovil skupinu ULTRAZVUK, zda by mohla v tom hrát, rekonstruovat hudebnost těch let. ULTRAZVUK byl zprvu nadšen nabídkou, pak ale z tria Ultrazvuku odpadaly postupně dvě třetiny, když zjistily, že se budou hrát “šlágry” Milana Drobného, Karla Gotta či Suchého a Šlitra. Tak se na poslední chvíli Jan Zrzavý pokusil sehnat muzikanty. A našel... a jaké!
Marek Abrahám – Basa (nyní Fleret)
Jan Fiala – Klávesy
Tonda Julina – Bicí
Radim Hanousek – Saxofon
O rok později (2008) následoval druhý díl Perverze - Cirkus Havel. Kapelu se rozrostla o další alternanty, to proto, že občas někdo nemohl, opil se, zapomněl, opil se a zapomněl nebo se zašil na pár měsíců do šaškecu.
Štěpán Baloun – Klávesy
Jan Vašina – Saxofon
A do třetice v roce 2009 přišel závěrečný díl projektu Perverze - České moře - hra o naději. V té době už se basák Marek Abrahám učil zpívat a hrát “Zafůkané” od Fleretu, kam dostal lano.
Na jeho post přišel:
Ondra Hála – Basa (České moře a koncerty Meteoru)
Jiří Bárny Zeman – Basa (Lásky a Cirkus Havel)
Krom toho máme možnost zahrát si i po představení jednou za čas a radovat se z toho, že s námi zpívají i herci (a jak !), že je sál plný a všichni tančí a zpívají a atmosféra je většinou tak povznášející, že se dokonce skáče z podia jako na hard-corových koncertech. Asi je to tím, že na kytaru se připojil i Idol dívčích srdcí - Jiří Vyorálek ! Všechny členy a zpívající herce najdete v sekci “KDO JE KDO”
A to je METEOR “z Prahy”
Rock&Larm
Datum: Pátek, 2. července 2010 v 19:00 hodin
Hana a Petr Ulrychovi & JAVORY BEAT
Datum: Sobota, 3. července 2010 v 19:00 hodin
Kromě koncertů klasických JAVORŮ, ve kterých dominují housle a cimbál, uvádíme nový program s novou kapelou JAVORY BEAT, která je rovněž složená ze špičkových brněnských, tentokrát rockových hudebníků. V JAVORY BEATU dominuje elektrická kytara doplněná baskytarou, klávesami popřípadě bicími a dechovým nástrojem. Tento projekt vzniknul na popud a přání příznivců kapely, kteří si přáli slyšet písničky z beatového období anebo ty, kterým by slušela nástrojová sestava odlišná od současné „javorovské“.
A protože Hanka i Petr tyto písničky rádi hrají a zpívají, rozhodli se tuto ideu uskutečnit. Koncem roku 2009 dokončili nové album, se kterým se letos představí na koncertních podiích. CD vyšlo u vydavatelství Indies Happy Trails.
Uslyšíte nové skladby, sem tam i staré beatové "pecky", ale hlavně známé javorovské písničky v jiném kabátě. A nějaké (doufáme, že příjemné) překvapení.
Můžete se těšit na nové společné hudební zážitky s nyní ještě košatějšími Javory!
Informace a ukázky najdete na webových stránkách skupiny www.javory.cz
Robert KŘESŤAN a DRUHÁ TRÁVA
Skupinu Druhá tráva založili v roce 1991 Robert Křesťan a Luboš Malina po svém odchodu od Poutníků. Od svého vzniku je řazena mezi špičku na folk & country scéně nejen v České či Slovenské republice. Druhou trávu charakterizují dva výrazné znaky - autorská a interpretační výjimečnost Roberta Křesťana a mimořádná instrumentální zdatnost ostatních členů skupiny. Jako jedna z mála českých kapel pravidelně každý rok absolvuje turné po Spojených státech amerických s velice příznivým ohlasem. Ve výčtu významných zahraničních interpretů, se kterými Druhá tráva spolupracovala či spolupracuje, nechybí takové osobnosti jako je Peter Rowan, Tony Trischka, Davey Spillane, Andy Owens nebo Charlie McCoy.
Současná sestava skupiny:
Robert Křesťan – sólový zpěv, mandolína, kytara
Luboš Malina – banjo, irské píšťaly, klarinet, vokály
Luboš Novotný – dobro, lap steel, vokály
Petr Surý – el. kontrabas, vokály
Emil Formánek – kytara, mandolína, vokály
David Landštof – bicí, perkuse
Pavel Lohonka ŽALMAN
COP
Koncert české bluegrassové a countryové hudební skupiny, která vznikla v roce 1978. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších a nejdéle hrajících hudebních skupin tohoto stylu v České republice. Jejím zakladatelem a uměleckým vedoucím je Michal Leicht. V listopadu 2008 oslavila 30 let svého trvání.
Současná sestava skupiny:
Michal Leicht – kytara
Jiří Vopava – mandolína
Petr Sláma – dobro
Jaroslav Štěrba – housle
Zdeněk Fík – baskytara
Martin Fridrich – banjo
MUSIC OF THE MISSISSIPPI RIVER
Beňa & Ptaszek
Slovenský hráč na resofonickou kytaru Ľuboš Beňa a Matěj Ptaszek, český profesionální pouliční bluesman, se vracejí k tradiční formě černošské hudby 20. a 30. let minulého století. Resofonická kytara, či dobro, původní vynález slovenských emigrantů bratrů Dopjerových z roku 1927, se v Beňových rukách stává rytmicky nesmírně přesným a citlivým nástrojem. Beňa putoval za autentickým pouličním blues do oblastí amerických států Mississippi, Arkansas a Tennessee. Na jeho interpretaci je poznat zkušenost s lidovým, uvolněným a skromným pojetím této hudební formy. Na slovenské bluesové scéně není žádným nováčkem. Začínal v roce 1995 v rodné Skalici jako kytarista bluesrockového Trdelník Bandu. Později pod vlivem setkání s rakouským bluesmanem Hansem Thessinkem na trnavském Dobrofestu přesedlal na rezofonickou kytaru a začal se věnovat akustickému blues. Krátce po vydání debutového alba ho Slovenská bluesová společnost při udělování svojích výročních cen vyhlásila za Objev roku 2001 a později mu udělila i titul Bluesman roku 2002. Natočil několik alb a odehrál bezpočet koncertů. Hráč na foukací harmoniku, Matěj Ptaszek, považuje ulici za nejpřirozenější prostředí vhodné pro interpretaci blues - podobně jako hudebníci z mississipské delty. Typický je pro něj falzetový zpěv přenášený a zesilovaný autenticky - mosaznou troubou starého gramofonu. Společné vystoupení těchto dvou pozoruhodných hudebníků vám dává pocit, že sedíte v obýváku a posloucháte starou desku, kterou jste náhodou našli na půdě - blues v jejich podání je radostné, hravé a nespoutané.
AG Flek
Skupina AG Flek se prosadila v letech 1978 až 1981 na festivalu Porta. Za svoji pozdější folkrockovou tvář skupina vděčí Vlastovi Redlovi. V 90. letech skupina spolupracovala s Hradišťanem. Z této spolupráce vzniklo album AG Flek a Hradišťan. Poté skupina utlumila svojí činnost. V roce 1996 se AG Flek vrací v mírně rozšířené původní sestavě ke svým kořenům. V tomto složení působili do roku 2001, kdy opět svojí činnost utlumila. V roce 2007 se skupina opět v mírně rozšířené původní sestavě sešla a začala v rámci oslav 30. výročí založení svou koncertní činnost.
Současná sestava skupiny:
Ivo Viktorin – zpěv, kytara, klávesové nástroje
Karel Markytán – kytara, foukací harmonika
Josef Šobáň – baskytara
Blanka Táborská – zpěv
Michael Vašíček – kytara
David Velčovský – bicí